ביקור נציגי ארגון “גלוב” הבינלאומי

ביקור של נציגי 40 מדינות מארגון “גלוב” הבינלאומי, שבחרו מכל הארץ לבקר בביה”ס “עמל” בכפר יונה


נציגים מכ-40 מדינות שונות בעולם ונציגים משגרירות ארצות הברית, ביקרו היום בבית הספר “עמל” בכפר יונה. הנציגים שייכים לארגון “גלוב” הבינלאומי לחינוך סביבתי, העוקב אחר תופעות מזג אוויר, אקלים, מים וסוגיות סביבתיות מגוונות נוספות בעולם.

נציגי ארגון גלוב
תכנית “גלוב” מנוהלת על ידי מרכז החקר המדעי המתוקשב במדעי כדור הארץ באוניברסיטת קולורדו, ובחסות סוכנות החלל NASA. מבין כל בתי הספר בארץ, בחרו נציגי הארגון לבקר בבית הספר עמל. התלמידים וצוות החינוך, הכינו מצגים בנושא קיימות והציגו אותם לחברי המשלחת, שהתרגשו לשמוע ילדים בגיל צעיר, עם שליטה מרשימה בשפה האנגלית והבנה מעמיקה בתחום איכות הסביבה. מי שעבד עם הילדים וריכז את הפעילות לקראת הביקור הם: אדווה גת – מנהלת בית הספר עמל, יעל דמרי – רכזת גלוב, שני מעיין – רכזת תקשוב ושירית יוסיפן – רכזת אנגלית.
באירוע השתתפו עוד ראש העיר כפר יונה, אפי דרעי, מנהלת אגף החינוך בעירייה, אסנת חכמון, יו”ר גלוב ישראל, ד”ר פריד חמדן, יו”ר הנהגת ההורים בעמל, רן אדם ומפקחת ארצית למדע וטכנולוגיה במשרד בחינוך גב’ אביבה בריינר, שציינה את מערכת החינוך בעיר ואת בית הספר עמל כדוגמא ליישום תהליכי חקר ולמידה לבתי הספר בארץ.

תלמידים

במהלך הביקור, העניק יו”ר גלוב העולמי, טוני מרפי, יחד עם נציגי 3 מדינות באירופה, את דגל חברות הכבוד להנהלת בית הספר עמל בכפר יונה, וציין לטובה את ההתגייסות של כל מערך צוות החינוך בבית הספר ושל אגף החינוך בעיר, בנושא קיימות ואיכות הסביבה ובכלל בתחום המדע והטכנולוגיה “החשיפה של ילדים כבר בגיל צעיר, לנושאים כל כך חשובים, נותנת לנו תקווה לעתיד ולחיים איכותיים ובריאים יותר בעולם”, סיכם מרפי.
אפי דרעי, ראש העיר כפר יונה: “מערכת החינוך שלנו בעיר, הינה פורצת דרך ומובילה להישגים חינוכיים ערכיים, שאת חלק מתוצאותיהם ראינו היום. החזון החינוכי, שהתווינו בעיר, נותן בידי תלמידנו את הכלים והמיומנויות להתמודד בהצלחה עם אתגרים רבים בנושאים שונים וכמובן גם בנושא חשוב זה, המשפיע על עתידנו ועל עתיד העולם כולו. להצלחה זו יש שותפים רבים וטובים החל מצוות אגף החינוך בעיר, דרך מנהלות בתי הספר והנהגות ההורים וכלה בתלמידים המתוקים והנפלאים שיש לנו בעיר, ולכולם אני מבקש להודות היום. אנו שמחים על הבחירה של ארגון ‘גלוב’ בבית הספר עמל, ונשמח גם להמשיך את שיתוף הפעולה בהמשך עם בתי ספר נוספים בעיר”.