סיפור על הדרך – מאתיופיה לישראל

"סיפור על הדרך" – מפגש מרגש עם נציגי קהילת יוצאי אתיופיה בכפר יונה, שסיפרו את סיפור המסע האישי שלהם ושל קרוביהם – "מאתיופיה לישראל"

השבוע, התקיים בכפר יונה אירוע מרגש ומרתק עם נציגי קהילת יוצאי אתיופיה בעיר – "סיפור על הדרך", שסיפרו את סיפור המסע האישי שלהם ושל קרוביהם – "מאתיופיה לישראל". האירוע התקיים במעמד אפי דרעי ראש עיריית כפר יונה שאירח את האירוע וסגנו מר איציק בראון.

הרב משה מנדפרו, רב בקהילת יוצאי אתיופיה בעיר, ופקד עדן טפט- מלסה – סגנית קצין חקירות במרחב דן במשטרה והקצינה הראשונה במשטרת ישראל ממוצא אתיופי, סיפרו בהתרגשות רבה את סיפור עלייתם של קרוביהם ושלהם לארץ ישראל "מגיל חמש, כשהתחלתי לרעות את הצאן עם אחותי הגדולה, הייתי עוברת אצל סבתא ז"ל לפני היציאה למרעה והיא הייתה אומרת, בעזרת השם בירושלים הבנויה. לא הייתה ארץ ישראל, רק ירושלים. כשתעלו לירושלים, היא הייתה אומרת, תראו שהכול שם מזהב – האבנים מזהב, האנשים נהדרים, והם יקבלו אתכם באהבה" היא מספרת.

במפגש המיוחד הזה, שהתקיים בשיתוף פעולה של עיריית כפר יונה עם טל קופמן – רכזת מתנדבים במרכז הקהילתי, נכחו כ- 60 איש ביניהם: נציגים ממועצת הנוער, בני נוער ותושבי העיר.

אפי דרעי, ראש העיר, ברך את הנוכחים וסיפר: "עיריית כפר יונה פועלת במהלך כל השנה לקידום תוכניות ופעילויות למען קהילת יוצאי אתיופיה בעיר כמו למשל: בנייתו של בית כנסת חדש ומועדון הקהילה, שפעיל בימות השבוע ולאורך כל השנה, על ידי צוות מקצועי של העירייה בראשותו של מנהל האגף לשירותים חברתיים, אלברט מור וצוות האגף – עו"ס דמבולו ועו"ס נורית ברקן. האירוע הערב מוכיח כמה הקהילה הזו יקרה מאוד לליבנו, ואנו פועלים למענה לא רק בחג הסיגד.

עוד הוסיף ראש העיר ואמר: "בשנה זו, בה אנו מציינים 70 שנה למדינה, אין מתאים לבוא ולשמוע על סיפור עלייתם ארצה של קהילת יוצאי אתיופיה, שמעוררים השראה בקרב בני הנוער, תלמידי העיר והתושבים בכלל, בכל הקשור לאהבת הארץ ושימור המסורת והיהדות".