נציגים מהעולם בעמל כפר יונה

כ-40 נציגים מדינות העולם ומשגרירות ארה”ב, ביקרו בבית הספר “עמל” בכפר יונה.

מבין כל בתי הספר בארץ, בחרו נציגי ארגון “גלוב” הבינ”ל לחינוך סביבתי, לבקר בבית הספר עמל בכפר יונה. ארגון “גלוב”, עוקב אחר תופעות מזג אוויר, אקלים, מים וסוגיות סביבתיות מגוונות נוספות בעולם, והתכנית הארגונית, מנוהלת על ידי מרכז החקר המדעי המתוקשב במדעי כדור הארץ באוניברסיטת קולורדו, ובחסות סוכנות החלל NASA.

בביקור בבית הספר “עמל”, השתתפו כ- 40 נציגים ממדינות שונות בעולם. התלמידים וצוות החינוך הנרגשים של בית הספר, הכינו מצגים בנושא קיימות והציגו אותם בשפה האנגלית לחברי המשלחת, שהתפעלו מהשליטה המרשימה של הילדים בשפה האנגלית ומההבנה המעמיקה שלהם בתחום איכות הסביבה, כבר בגיל צעיר. מי שעבדו עם הילדים וריכזו את הפעילות לקראת הביקור הם: אדווה גת – מנהלת בית הספר עמל, יעל דמרי – רכזת גלוב, שני מעיין – רכזת תקשוב ושירית יוסיפן – רכזת אנגלית.

באירוע השתתפו ראש העיר כפר יונה, אפי דרעי, מנהלת אגף החינוך בעירייה, אסנת חכמון, יו”ר גלוב ישראל, ד“ר פריד חמדן, יו”ר הנהגת ההורים בעמל, רן אדם ומפקחת ארצית למדע וטכנולוגיה במשרד בחינוך גב’ אביבה בריינר, שציינה את מערכת החינוך בעיר ואת בית הספר עמל כדוגמא ליישום תהליכי חקר ולמידה לבתי הספר בארץ.

במהלך הביקור, העניק יו”ר גלוב העולמי, טוני מרפי, יחד עם נציגי 3 מדינות באירופה, את דגל חברות הכבוד להנהלת בית הספר עמל בכפר יונה, וציין לטובה את ההתגייסות של כל מערך צוות החינוך בבית הספר ושל אגף החינוך בעיר, בנושא קיימות ואיכות הסביבה ובכלל בתחום המדע והטכנולוגיה “החשיפה של ילדים כבר בגיל צעיר, לנושאים כל כך חשובים, נותנת לנו תקווה לעתיד ולחיים איכותיים ובריאים יותר בעולם” סיכם מרפי.

אפי דרעי, ראש העיר כפר יונה: “מערכת החינוך שלנו בעיר, הינה פורצת דרך ומובילה להישגים חינוכיים ערכיים, שאת חלק מתוצאותיהם ראינו היום. החזון החינוכי, שהתווינו בעיר, נותן בידי תלמידנו את הכלים והמיומנויות להתמודד בהצלחה עם אתגרים רבים בנושאים שונים וכמובן גם בנושא חשוב זה, המשפיע על עתידנו ועל עתיד העולם כולו. להצלחה זו יש שותפים רבים וטובים החל מצוות אגף החינוך בעיר, דרך מנהלות בתי הספר והנהגות ההורים וכלה בתלמידים המתוקים והנפלאים שיש לנו  בעיר, ולכולם אני מבקש להודות היום. אנו שמחים על הבחירה של ארגון “גלוב” בבית הספר עמל, ונשמח גם להמשיך את שיתוף הפעולה בהמשך עם בתי ספר נוספים בעיר”.