תרגיל מוסדות חינוך בעיר בעת ירי טילים

מוסדות החינוך בכפר יונה תרגלו התגוננות לתרחיש ירי טילים על העיר

כיצד מכינים את מוסדות החינוך לירי טילים? מה יעשו תלמידי בתי הספר, במקרה שבו חלילה יפלו טילים בעיר?

 

בתאריך 20 פברואר יערך תרגיל מוסדות חינוך ארצי בו ישתתפו כל מוסדות החינוך בארץ, לתרחיש של ירי טילים. מח' הביטחון בשיתוף אגף החינוך של עיריית כפר יונה, בצעו כנס הערכות לתרגיל, בו השתתפו גננות גני הילדים בעיר, שתודרכו כיצד יש להתנהג ולפעול בשעת מתקפת טילים על אזורנו, בכפוף להנחיות פקע"ר.

בנוסף, כחלק מתרגיל התגוננות ארצי, קיים מחלקת הביטחון בכפר יונה, תרגיל שטח עם תלמידי בית הספר בעיר. התרגיל דימה התקפת טילים על עורף המדינה, כאשר מטרתו  הייתה לשפר את מוכנות הסגל החינוכי ותלמידי בתי הספר לחירום, ולרענן את היכרותם עם הנחיות ההתגוננות השונות בעת תרחיש שכזה. במהלך היום תרגלו התלמידים יציאה למרחב פתוח, תרגילי חילוץ ברחבי בתי ספר, בהשתתפות כוחות החילוץ של פיקוד העורף וכניסה לממ"ד, תוך ביצוע הפוגה פדגוגית במשך כשעה.

לפני כשבועיים בצעו רכזי הביטחון וקבטי"ם של כפר יונה והסביבה בהשתתפותו של סגן מפקד מחוז דן בפיקוד העורף, תרגיל הדגמה לבתי הספר בו תורגלו תרחישים שונים למצב של ירי טילים בזמן שתלמידים שוהים בכיתות.

בסיכום התרגיל אמר קב"ט מוסדות החינוך של כפר יונה, נועם ארוך:  "התמודדות טובה עם מצבי חירום, מותנית בהכנה ובהיערכות מוקדמת. כל בתי הספר והגנים בעיר, נמצאים ברמת כוננות גבוהה. המורים, הגננות, המנהלים ותלמידי העיר, ערוכים ומוכנים היטב להתנהגות המצופה בכל תרחיש חירום ו/או איום של ירי טילים ורעידות אדמה"