כפר יונה עיר אקדמיה

 “עיר אקדמיה” בכפר יונה

 מומחים מתחום האקדמיה והחינוך וכ-120 סטודנטים להוראה ממכללת בית ברל, ישולבו במסגרות החינוך בעיר

 

השבוע התקיים טקס השקת “עיר אקדמיה”, בהיכל התרבות של כפר יונה, במעמד ראש העיר אפי דרעי,  סגנית רה”ע ומחזיקת תיק החינוך יעל חן, מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך הגב’ עמליה חיימוביץ , דיקאנית הפקולטה לחינוך במכללת בית ברל פרופ’ ברכה הלפרט . בערב השתתפו עוד: מפקחים ממשרד החינוך, הנהגת הורים יישובית, מנהלות הגנים ובתי הספר וסטודנטים מכללת בית ברל. את הערב הנעימה מקהלת הילדים המקומית של כפר יונה “תמוז” ומקהלת “ווקליזה”.

אסנת חכמון, מנהלת אגף החינוך של עיריית כפר יונה, שהנחתה את הערב ציינה כי “אנו בפתחו של יישום החזון החינוכי עירוני שלנו, אשר החל לפני כארבע שנים. כיום, אנו שמחים לצאת לדרך משותפת עם מכללת בית ברל, המגשימה את החזון החינוכי בתהליך תלת שנתי לחיזוק מקצועות הליבה, לפיתוח חדשות פדגוגית, לטיפוח קשרי קהילה, לטיפוח מצוינות וחינוך למשמעות, כל זאת במסגרת תהליך בו ישולבו מומחים מתחום האקדמיה והחינוך, וכ-120 סטודנטים להוראה ממכללת בית ברל, במסגרות החינוך בעיר – החל מהגנים ובתי הספר, דרך החינוך המיוחד וייעוץ חינוכי וכלה במסגרות הבלתי פורמליות”.

גב עמליה חיימוביץ, מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך: “ביקרתי בכפר יונה פעמים רבות, והתרשמתי מהמקצועיות הרבה של כל צוותי החינוך בעיר ומשיתוף הפעולה אתנו לאורך השנים. במשרד החינוך זהינו קרקע פורייה להצלחת התהליך ולכן בחרנו בכפר יונה כעיר אקדמיה, אשר תצעיד את החינוך בעיר לרמות גבוהות של הצלחה והישגים בכל התחומים”.

ראש העיר כפר יונה, אפי דרעי: “התהליך שאנו מתחילים היום עם בית ברל הוא המשך שיתוף הפעולה שנוצר לפני כ 4 שנים ע”י סגניתי יעל חן, אשר במסגרתו נכתב החזון החינוכי של עירינו, המהווה כיום את הקו המנחה לכל פעילות אגף החינוך בשנים האחרונות, ואליו מצטרפים כעת כמסה, 120 הסטודנטים במסגרת תכנית עיר אקדמיה. אנו מברכים על המיזם החשוב הזה ומאחלים הצלחה רבה לכל הצוותים העוסקים במלאכה. הצלחתכם היא הצלחתנו”.