חג הסיגד בכפר יונה

קהילת יוצאי אתיופיה בכפר יונה, חוגגים את חג הסיגד 

אמש (יום רביעי) התקיים האירוע המרכזי לציון חג הסיגד בכפר יונה, בהיכל התרבות העירוני במעמד ראש העיר, אפי דרעי, מנכ”ל העירייה דני לוין, מנהלי האגפים בעירייה, נציגים של תנועות הנוער ומאות מתושבי העיר מקהילת יוצאי אתיופיה ובכלל.

את הערב הנחתה רכזת הפעילות של קהילת יוצאי אתיופיה בכפר יונה, דמבולו סבהאט, שסיפרה על הכמיהה והגעגועים של יהודי אתיופיה לארץ ישראל ולירושלים, ובכלל על המשמעות של יום חג זה לבני הקהילה “בחג הסיגד יהודי אתיופיה מחדשים ומזכירים את הברית שנכרתה במעמד הר סיני בין עם ישראל לבין הקב”ה, והוא גם יום של געגועים לירושלים הבנויה”.

באי האירוע התכבדו במיטב המאכלים המסורתיים של העדה כמו למשל האינג’רה והפיתות , שהיו ערוכים על שולחנות בכניסה למרכז הקהילתי. כמידי שנה, עיריית כפר יונה, באמצעות אגף לשירותים חברתיים, מסייעת לבני הקהילה האתיופית, תושבי העיר, ומקצה עבורם אוטובוסים, שיסיעו אותם לטקס הממלכתי שנערך בארמון הנציב בירושלים.

חגיגות הסיגד בכפר יונה, הפכו בשנים האחרונות לאירוע קהילתי ולמסורת עירונית, שכל תושבי העיר חוגגים עם בני קהילת יוצאי אתיופיה בעיר. במערכת החינוך בכפר יונה, התקיימו שיעורי חברה בנושא חג הסיגד ומנהגי הקהילה, כמו גם בצהרונים ובפשושים במרכז הקהילתי – כל זאת כדי לחבר את הדור הצעיר לסיפורי העלייה המרגשים ולמשמעות של אהבת הארץ והמולדת של יהודי אתיופיה.

ראש העיר כפר יונה אפי דרעי: ” הערב, יש לכולנו הזדמנות לחוות מקרוב וליהנות מהתרבות ומהפולקלור של קהילת יוצאי אתיופיה בכפר יונה, מהמאכלים המסורתיים ומהסיפורים המרגשים על הכמיהה והגעגועים לישראל ולציון היא ירושלים. עיריית כפר יונה, על כל אגפיה ומחלקותיה, פועלת לאורך כל השנה לשמירה ולקידום המורשת והמסורת של בני הקהילה, כמו גם להשתלבותם של בני הנוער ובני הקהילה בעיר. אנו מקיימים פעילויות פנאי רבות ומגוונת לאוכלוסייה המבוגרת של בני הקהילה, במסגרת מועדון “מופת”, הכוללות בית היתר: פעילות ספורט, אומנות, הרצאות וסדנאות בנושא בריאות ומשפחה. בנוסף, לראשונה בעיר, השלמנו את בנייתו של בית הכנסת החדש ליוצאי קהילת אתיופיה, אשר ייתן מענה תורני להתכנסות ולתפילה, ויגבש את בני הקהילה בקירוב הדור הצעיר למורשת, למנהגים ולמסורת הנפלאה של יהדות אתיופיה”