ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

כפר יונה הסיירת של השרון: היישוב מוביל עם נתוני גיוס מרשימים

כ-89% אחוזי גיוס בקרב הגברים יוצאי כפר יונה ו-86% בקרב הנשים.
עם חגיגות 80 שנה להיווסדה בפתח, כפר יונה נוקפת לזכותה נקודת זכות נוספת, עם נתוני גיוס גבוהים ומרשימים במיוחד בקרב המתגברים, נשים וגברים, יוצאי כפר יונה. בהחלט גאווה מקומית לתושבי הקהילה שמיטב בניה משרתים ביחידות הצה"ליות השונות ובמערך הלחימה של הצבא.

לאחרונה הוצגו בפני ראש המועצה ובפני גורמי החינוך והרווחה ביישוב כפר יונה, נתונים המתפרסמים על ידי לשכת הגיוס תל השומר, המתייחסים  למגויסי שנתון 90'. הנתונים הוצגו על ידי מפקד לשכת הגיוס ונציגים מחיל החינוך. להלן הנתונים המרשימים של הגברים והנשים תושבי כפר יונה: בקרב הגברים אחוז הגיוס עומד על 88.4% מהשנתון כאשר הממוצע הארצי עומד על 74.8%. 59.7% מהגברים, יוצאי כפר יונה, מתגייסים למערך הלחימה כאשר הממוצע הארצי עומד על 39.5%. ב- 5 השנים האחרונות חל גידול של כ-15% בנתון זה. בקרב הנשים, אחוז הגיוס עומד על 86% כאשר הממוצע הארצי עומד על 58.5%.

במדד הגברים, יוצאי כפר יונה, מצליחים לשמור על 91.7% גיוס וזאת מעל הממוצע הארצי שעומד על  74.8%. ועם נתון מדהים של 48.3% אחוזי גיוס למערך הלחימה בצה"ל, וזאת בהשוואה לממוצע הארצי העומד על 39.5%. גם הנתונים במגזר הנשי לשנתון 90' יפים ומרשימים- וניכר כי הם נמצאים במגמת עלייה באחוזי הגיוס הצה"ליים בקרב הנשים בכפר יונה בשנים האחרונות, עם 74.4%, וזאת מעל הממוצע הארצי העומד על 58.5%.

 

אפי דרעי, ראש מועצת כפר יונה, גאה בנתונים של בוגרי היישוב. נתונים אלה הם פרי הישג של מערכת החינוך היישובית אשר השקיעה תשומת לב רבה בתחום זה ופעלה רבות על מנת לשפר באופן משמעותי את אחוז הגיוס ביישוב.  כפר יונה גאה לעמוד כתף אל כתף עם יישובים אחרים אשר מובילים במוטיבציה של בוגריהם להתגייס לצה"ל ולשרת בו שרות איכותי.

 

כפר יונה הפך בשנים האחרונות לאחד מהיישובים המבוקשים באיזור השרון. בעשור האחרון כפר יונה הכפילה את מס' תושביה לכ- 20,000 תושבים, תוך פיתוח  השירותים העירוניים ומערכות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלית. שינוי זה נעשה תוך שמירה על צביונה  הכפרי של הישוב.

 

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים