ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

יום הזיכרון תשע"ג
כבכל שנה גם השנה אנו ניצבים כאן לזכור את ששת המיליונים מבני עמנו אשר נרצחו ע"י הנאצים ועוזריהם במהלך השואה ולהזכיר לנו ולבאים אחרינו את כל מעשי הזוועה שהתחוללו ע"י הנאורים שבבני התרבות, כדי שתהייה לכולנו רמת ערנות גבוהה לקראת הבאות.

אומנם תקופתנו בה קיימת מדינת ישראל  עצמאית, חזקה ובטוחה, שונה מהעת ההיא אך גם כאן בהיותנו אי בודד בלב אוקיאנוס סוער ועוין, כאשר כל שכנינו מצהירים בריש גליי על כוונתם להשמידנו, עלינו להיות ערוכים ודרוכים לכל צרה שתבוא.
השנה  אנו מציינים 70 שנה לפרוץ מרד גטו וורשה, אך סמלי הוא שהמרד פרץ ערב ליל הסדר, החג המסמל יותר מכל יציאה מעבדות לחירות, משעבוד לגאולה.
יום בו חניכי תנועת הנוער ומנהיגיהם נערים ונערות החליטו לא עוד! והחליטו שהם לא יגורשו כעדרי בקר אל קרונות הרכבת ומחנות ההשמדה.
כ 750 בני נוער משארית היושבים בגטו עם מנהיגיהם, באקדחים ספורים ובבקבוקי מולוטוב מאולתרים, יצאו למלחמה חסרת פשרות באלפי חיילים גרמניים מצוידים בנשק טנקים ומכונות ירי, ברור היה ללוחמים כי זוהי מלחמה חסרת סיכוי, מלחמת התאבדות אך מלחמה על כבודם האישי והלאומי. ואכן, לאחר לחימה עיקשת שנמשכה מס' שבועות והתנהלה מבית לבית ומבונקר לבונקר הצליחו הגרמנים להכריע את' המערכה ולהעלות באש את הנותר.

מרד גטו וורשה לצד התקוממויות קטנות נוספות ומלחמות הפרטיזנים בגרמנים באזורים שונים, מהווים סמל וגאווה לאומץ ולתעוזה של קומץ מול מכונת ההרג המשומנת שמדינות שלמות ניגפו בפניה .
זהו ניצחון הרוח על החומר המהווה ציון דרך לעם היהודי בכל מאבקם.
זהו נידבך חשוב בהקמתה של מדינת ישראל ותקומתו של עמינו בארצנו.
הקמת בית לעם היהודי הייתה התחלת הגאולה ומאז עברנו מלחמות ותלאות אין ספור בהם עמדנו בכבוד ובגבורה.
למדינת ישראל אופי יהודי ייחודי שמסמל את עברו של העם ומבטיח את עתידו כעם מאוחד במדינה ריבונית.
אופייה הדמוקרטי של המדינה כולל מחויבות לערכים הבסיסיים שנרמסו בשואה ע"י המשטרים הדיקטטוריים באירופה כמו: זכויות אדם, כבוד האדם, שוויון וחירות ובעיקר חמלה לחלש, לשונה , לזר ולגר.
תושבי כפר יונה מתייחדים ביום קדוש זה עם זכרם של ששת המיליונים, זוכרים אותם בדמעה  ובהערכה רבה.
ננצור את זכרם לעולמיי עד ונהייה חזקים ,מאוחדים ונחושים מול כל שונאינו .

יהי זכרם ברוך!
אפרים {אפי} דרעי
ראש המועצה.

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים