ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

אלוף הקריאה הארצי לכיתות ג' 150 ספרים קרא בשנה, נתניהו בטקס תעודות הוקרה: זה מאד יעשיר לכם את החיים. הגב' רינה שבתאי, מנהלת אגף החינוך: אנחנו גם בחינוך מקום ראשון והשנה נכפיל את גודל הספרייה

לרגל שבוע הספר העברי ראש הממשלה והשרה לימור לבנת העניקו תעודת הוקרה לאיתי בן חיים אלוף הקריאה מכפר יונה איתי תלמיד כיתה ג' בביה"ס "בית חינוך הדר" קרא 148 ספרים בשנה החולפת וזכת בתואר אלוף הקריאה של הספריות הציבוריות. הוא שבר לגילו את שיא קריאת הספרים בספרייה. איתי, ילד חקרן וסקרן, אוהב בעלי-חיים ופוקימונים מלבד קריאה הוא עוסק במדע ולומד ב"טכנודע" שבגבעת אולגה בחדרה.
לרגל שבוע הספר העברי העניקו לו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות לימור לבנת תעודות הוקרה ל-30 ילדים מגילאים שונים, שהישגי קריאת הספרים שלהם בשנה החולפת בלטו באופן משמעותי מבין אלפי תלמידים.

התעודות הוענקו לתלמידי כיתות א'-ח' לאחר בחינת נתוני הקריאה והשאלת הספרים ב – 150 ספריות ציבוריות מכל רחבי הארץ, בכל שכבת גיל נבחרו שיאני קריאה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני קורא הרבה מאד, אני קורא ספר ואני מרגיש שאני מצטער שאני מגיע לסוף. אני מבקש מכם לעשות רק דבר אחד - את מה שאתם אוהבים לעשות. תמשיכו לקרוא, ולהרחיב דעת, ולהחכים. זה לא רק יעזור לכם בחיים, זה מאד יעשיר לכם את החיים".

שרת התרבות לימור לבנת: "אתם האלופים שלנו ומהווים מודל לחיקוי עבור ילדים אחרים. אתם ההוכחה לכך שגם בעידן הפייסבוק והטאבלטים, חדוות הקריאה עדיין קיימת בקרב ילדים ובני נוער. אני מברכת אתכם שיאני הקריאה, על שחווית הקריאה והספר היא חלק בלתי נפרד משגרת יומכם ובאמצעותה אתם חווים עולמות חדשים ומרגשים".

הגב' רינה שבתאי "אני גאה בדור שצומח בכפר יונה. ההשקעה בחינוך בישוב מוכיחה את עצמה, כל פעם מחדש אם זה בתחרות רובוטיקה עולמית שילדי התיכון נסעו לפני חודש ואם זה בפרויקט המוזיקה שלנו בה זכינו במקום הראשון בתחרות פסנתרים לילדים  ועכשיו זה בקריאת ספרים. בימים אלה  מכפילים את גודלה של הספרייה לרווחת כל התושבים".

תעודות ההוקרה לשיאני הקריאה חולקו השנה בפעם הראשונה במסגרת 'ישראל קוראת' - חודש הקריאה והספרות של ישראל

 

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים