ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

לראשונה בתולדות הישוב: חידון אלוף העברית לכיתות ג-ד

"לאן נעלמו המילים "רפורט" ו"קסטה" "פרוז'קטור" ו"קליינט"?מי זוכר שפעם עפיפון היה "טיארה" , מלגה היתה "סטחפפנדייה" ולהיט היה "שלאגר" מי חולה היום ב"גריפה" או סובל חלילה מ"אינפקצייה"? המסוק דחק את ההליקופטר והמשוב הולך ודוחק את ה"פידבק". מילים עבריות רבות התחדשו ומתחדשות בכל תחומי חיינו הן כובשות את מקומן של המילים הלועזיות בתהליך ממושך". אירית ספיר, סגנית מנהלת בית הספר ורכזת השפה מיוזמות החידון.
לקראת סוף שנת הלימודים התקיים חידון "אלוף העברית" יחודי במינו בבית חינוך "עמל" בכפר יונה לכיתות ג'-ד'. החידון הוא יוזמה של הנהגת ההורים בשיתוף מלא עם ההנהלה.
החידון, היווה את שיאו של שבוע מיוחד במינו – "שבוע ישראלי", אליו התכוננו התלמידים במשך החודשים האחרונים.  "אין לנו מדינה עם מחצבים ואוצרות טבע מיוחדים אנחנו מדינה קטנה שמוקפת אויבים המחצב היחידי שלנו יש זה משהו  שאין לכל העמים. המחצב שלנו זה  ההון האנושי שלנו . היכולת ללמוד, לחקור, להיות יצירתי, זאת העוצמה שלנו. לא סתם זכינו בשבעה פרסי נובל. בשבוע הישראלי שיזמנו,  שכבת ג' למדה על המצאות ופיתוחים ישראלים. שכבה ד' למדה על אומנים ישראליים. כמו כן כל שכבה חנכה את השכבה שמחתחתיה, בשבוע הזה הם טעמו מה זה להיות ישראלי. אבל מה היא מדינה ללא  שפה?" 
כחמישים תלמידים התמודדו בתחרות והחלו ללמוד בעזרת חוברת להם שהוכנה מראש.  כ-17 תלמידים הגיעו לשלב הגמר של החידון.  בתחרות זכתה שי אלגבלי מכיתה ד' במקום הראשון , אורי מסיקה מכיתה ג' מקום שני ,ובמקום השלישי זכתה רון זוהר חאמו מכיתה ג'.
לכל מתחרה הוכן סרטון, הסרטונים מופיעים באתר הבית ספרי  (מצורף הקישור לסרטון של
שי אלגבלי  שזכתה במקום הראשון   http://www.youtube.com/watch?v=blKiyewCyqA  )
"ל-17 התלמידים הייתה תמיכה מליאה מבית הספר שעודדה אותם להישאר בתחרות, הם הפכו להיות כמו נבחרת מגובשת.  מבחינתי כל אחד מהם הוא אלוף  כי כולם עמלו והגיעו לגמר בסופו של דבר אני מאמינה הם יצאו ממנו נשכרים".
בית החינוך הציב את המטרות, טיפוח תחושת השייכות לבית חינוך, לעם ולמדינת  ישראל. פיתוח מנהיגות צעירה, פיתוח מיומנויות למידה עצמאית והרחבת הידע האישי.
מראשי המועצה שתמכו בפרויקט החינוכי מתחילתו  נמסר "זוהי יוזמה ברוכה ויוצאת מן הכלל של בית הספר עמל, אנחנו נאמץ את את המודל היחודי לשאר בתי הספר בשנה הבאה וננסה להפוך את החידון לכלל ישובי". 
הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים