ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

תכנית אב יישובית לשבילי אופנים בעיר כפר יונה

התכנית נערכה על ידי חב' חגי דביר – גידו סגל אדריכלים וחב' פי.ג'י.אל הנדסה ותכנון תחבורה בע"מ. מטרת התכנית הנה הגדלת מספר התושבים המשתמשים באופניים באופן בטיחותי  ועל ידי כך לשפר את איכות החיים.

תכנית האב מהווה בסיס להכנת תכניות מפורטות ליישום שבילי אופניים ברחבי כפר יונה, המקשרים בין המוקדים החשובים בעיר, כגון: בתי ספר, מתנ"ס, מגרשי ספורט ופארקים, מרכזים מסחריים, תנועות נוער (צופים, בני עקיבא), אזור התעסוקה ומרכז התחבורה העתידיים באזור צומת השרון (בית ליד) וישובים סמוכים באזור

כשלב ראשון תוקצבה העירייה ע"י משרד התחבורה לתכנון שביל אופניים בסמיכות לחט"ב "עתיד" (ברח' דן) ותיכון 'איש שלום'. מדובר בתכנון שבילי אופניים כהמשך לאלו הקיימים ברח' דן תוך שימת דגש לטובת תלמידי ביה"ס. בעתיד, פרוייקט זה יתרחב ויתפרש על כל כפר יונה.

אפי דרעי, ראש העיר: "אני גאה לפרוש בפניכם את תוכנית האב לשבילי אופניים, שהכנתה הסתיימה- הביצוע לסלילת שבילי האופניים, יתקיים בשלבים, ככל שנאתר תקציבים לנושא.

אני שמח על שיתוף הפעולה הנפלא שיש לנו עם משרד התחבורה, ומודה לשר התחבורה, ישראל כץ, שרואה חשיבות עליונה בהקצאת תקציבים לשבילי אופניים בעיר כפר יונה, הן מהיבטים של שמירה על הסביבה, והן מהיבטים בטיחותיים, וכתוצר נלווה - שמירה על בריאות תושבי העיר".

 

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים