ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

יש 'אלופת העברית' בכפר יונה-אורי שלהבת

בבוקר התחרות, האולם היה גדוש בתלמידים והורים שהיו נרגשים לא פחות מהמתמודדים על הבמה.

אפי דרעי, ראש העיר,פתח את התחרות והרגיע את המשתתפים: "כל אחת ואחד מכם הוא אלוף. יש לנו כבר 15 אלופים על הבמה, שעבדו קשה וזכו להגיע לבוקר הנפלא הזה. כל העיר כפר יונה גאה בכם, על ההשקעה וההתמדה, ועל כך שהגעתם לרגע המרגש הזה, בחגיגת השפה העברית. אתם המצטיינים. התחרות מתקיימת זו השנה הרביעית, על שמו של אריאל שמואלי ז"ל, שיזם את הרעיון, ואנו ממשיכים מסורת זו לזכרו, מסורת המשתפת את כל קהילת כפר יונה, למיצוי המצויינות. עלו והצליחו".

יעל חן, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך: "יש לנו פה 15 אלופים שזכו להוסיף כל כך הרבה מילים חדשות ברפרטואר שלהם.  אנו מייצרים בעיר כפר יונה מסורת שמעלה על נס את השפה העברית. אני מודה לך, אפי ראש העיר שלנו, על כך שאתה לא מוותר לנו אף פעם, דורש הרבה ויחד עם זאת עושה רבות למען העיר, כל זאת כדי שנוכל להמשיך את המסורת הזו. תודה לדפנה אבן ליכוב מ"מ אגף החינוך, לכל הצוות ולילדים הנפלאים".

אסף אשתרשהנחה את האירוע, הצליח לרתק את הנוכחים בחידוני שפה ושיתף את הקהל הנלהב במשחקי מילים: 'נהניתי להיות כאן איתכם, לפגוש את הילדים שלקחו על עצמם משימה משמעותית כל כך. איזו חגיגה פה בכפר יונה."

יעל שמואלי-אלמנתו של אריאל ז"ל שהגה את הרעיון וזכה לראות את התחרות הראשונה:

 "כל אחד ואחת מכם הוא מנצח גדול. זו המורשת שאריאל השאיר פה ואני מודה לראש העיר אפי דרעי, ליעל חן לצוות ולמורים, ולכם התלמידים שממשיכים מסורת ארוכת שנים" 

לאחר שעברה בהצלחה את כל שלבי התחרות, אורי שלהבת, נראתה מרוגשת מאד על הבמה כשהוכרזה לזוכה במקום הראשון "אני שמחה", כך בהתרגשות עצומה הצליחה לומר להוריה שעמדו עימה על הבמה וחיבקו אותה. "אורי עבדה כל השנה, התאמנה לילות כימים,  לצד  תחביביה כמו ריקוד, ומפגש עם חברות. אנחנו שמחים לראותה מאושרת. " כך אמרו הוריה של אורי, אהוד ונועה, שציינו כי הם דור חמישי בכפר יונה, נצר למשפחות: אגוזי, נחמני וגמליאל.

צילום: רון שלום

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים