ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

גנים הציבוריים בתקן של מכון התקנים .

21 - הגנים הציבוריים בכפר יונה עברו בדיקת מתקני משחקים ע"י חברת איזוטופ , אשר אישרה את כל המתקנים העומדים בתקן על פי מכון התקנים הישראלי .
הטיפול במתקני משחקים לילדים נקבע 1994 כתקן הרשמי החל על מתקני משחקים לילדים המוצבים באתרי משחקים ציבוריים ופרטיים .
בינואר 2006 נכנס לתוקף התקן הרשמי המחודש בן שמונה החלקים ,שהוא אימוץ של התקן האירופי בנושא .בדיקת בטיחות התקן קובע כי יש לערוך בדיקות בטיחות למתקני משחקים. מבנה המתקן ,החומרים שהוא עשוי מהם ובטיחותו הכללית תחזוקת מתקנים ובדיקתם , סימון מתקנים , מיקום המתקנים ומיקום אתר המשחקים ועוד .  בכפר יונה נעשה הדבר ע"י חברה אשר הינה חברה מוסמכת על ידי מכון התקנים ומשרד התמ"ת.  וכן בדיקה שנתית של מהנדס מכונות מורשה או מהנדס אזרחי מורשה . שהוכשר לכך במכון התקנים הישראלי . זו הבדיקה העיקרית שגם נעשתה בכפר יונה על ידי חברת מוסמכת.
במהלך חודש  נובמבר עברו כל הגנים הציבוריים בהם ממוקמים מתקני משחקים בדיקה של מעבדה מאושרת .  בכפר יונה 21 גנים ציבוריים בהם מותקנים מתקני משחקים . כמו :  פארק החלקה על גלגליות שנפתח לאחרונה ברחוב גבעתי גולני , וכן גן הארבעה , בכניסה המערבית בכפר יונה , שהוא גן ייחודי אשר  הוקם לפני 4 שנים. הייחודי והראשון בארץ , בעקבותיו רשויות רבות  בישראל   בנו גנים דומים   .  מדובר  בגן שמיועד לפעילות אקסטרים. ומתקנים ייחודים שייבואו מדנמרק.
יש לציין כי הטיפול במתקני משחקים עולה מדי פעם ברשויות רבות בישראל , וחוסר הידע עלול להביא לטיפול לקוי ובסכנה .לכן מחלקת  שירותים עירוניים בכפר יונה מקפידה על בדיקות התקן  שנעשה מדי שנה מחדש .    
 
 
הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים