ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

המקהלה הקאמרית כפר-יונה שבה משווייץ

המקהלה הקאמרית כפר יונה השתתפה בתחרות המקהלות היוקרתית Montreux Choral Festival, שהתקיימה בשווייץ. לתחרות התקבלו 20 מקהלות מהטובות בעולם, רובן מקהלות של צעירים, שנבחרו בקפידה.
בכל ערב במהלך ששת ימי התחרות התקיימו קונצרטים של שירת מקהלות, שהיוו חוויה מוסיקלית שמיימית, מרתקת ומרגשת.  התחרות התקיימה באולם תיאטרון גדול בעיר VeVey, השוכנת על שפת אגם ז'נבה, והסמוכה לעיר Montreux. לאחר התחרות התקיים מפגש מקהלות, וכל מקהלה שרה ממיטב היצירות המוסיקליות והשירים של המדינה שאותה היא מייצגת.  המקהלה שרה בהתרגשות ובאמונה מלאה ביופי של המוסיקה הישראלית, וחתמה את חלקה  בשיר "הבה נגילה" שסחף את כל קהל המקהלות להצטרף אליה, בהתלהבות גדולה. 
שלוש מקהלות מבין 20 המקהלות שהשתתפו בתחרות נבחרו להקליט בשידור ישיר לרדיו השווייצרי וביניהן מקהלת כפר-יונה.
בתום ימי הפסטיבל חצתה המקהלה  את הגבול לצרפת לאזור אלזס, וטיילה שם במהלך ארבעה ימים נוספים. ביום שני, יום השואה, נסעה המקהלה  לשרמק, שהוא אתר הנצחה גדול לזכר 10,000 נספים, שחלק גדול מהם יהודים. לאחר הסיור במוזיאון, באחת הפינות בחצר אתר ההנצחה, הדליקו חברי המשלחת  נרות נשמה, וקיימו טקס מרגש לזכר ששת המליונים שנספו.
חברי המקהלה שנסעו בלויי צביקה קמינר המנהל ומרק וולוך מנהל הקונסרבטוריון כפר יונה ,  חזרו בתחושה ששוב ייצגה  בכבוד את כפר-יונה ואת ישראל.
הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים