ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

מערכות סולאריות לשימוש באנרגיה בכפר יונה

מערכות לשימוש באנרגיה סולארית הוקמו  על שלושה מבנים ציבוריים בכפר יונה - המרכז הקהילתי, בית הספר השש שנתי "איש שלום" ובית הספר היסודי ממלכתי "הדר".
החברה הכלכלית של כפר יונה  סיימה החודש הקמת שלושה מתקנים לשימוש באנרגיה סולארית, שמטרתם לחסוך בחשמל. המתקנים הוקמו על שלושה מבנים ציבוריים ביישוב.
מדובר באנרגיה ירוקה לחיסכון בחשמל ובשנים הבאות יתווספו מרבית מבני הציבור ביישוב לשלושה אלה על מנת לייצר כמה שיותר אנרגיה סולארית לשימוש ביישוב. מדובר בנכס מניב, שבתוך שש שנים יחזיר את ההשקעה הראשונית.
המהלך הינו בעל סיכון נמוך ותשואה גבוהה ומייצג שילוב מנצח של אחריות סביבתית, תשואה כלכלית ותדמית "ירוקה" ליישוב. זאת, לאור העובדה כי השנה נכנס היישוב לתוכנית אב לשמירה על איכות הסביבה.
המשרד לאיכות הסביבה מעודד מערכות מסוג אלה וביישובים רבים כבר הותקנו מערכות דומות.
משק החשמל היום נשען ברובו על חברת החשמל, והוא סובל ממחסור בייצור חשמל. יוזם התוכנית היה  שר התשתיות  לשעבר בנימין בן אליעזר (פואד), שהחל ביוזמה כבר בשנת 2007. 
המתקן המדובר הינו מסוג "פוטו וולטאי (PV)" והוא מייצר אנרגיה חשמלית מקרינה ישירה של אור השמש, באמצעות המרת אור השמש ישירות למתח חשמלי. המתקנים מבוססים על קולטים הבנויים מתאים המכילים מוליכים למחצה שמשחררים אלקטרונים בזמן חשיפה לקרני השמש. אלקטרונים אלה הם הבסיס לזרם החשמלי ומדובר בטכנולוגיה שהינה מוכחת כבר 30 שנה כמקור אנרגיה ירוק ולא מזהם.
כאמור, החברה הכלכלית של כפר יונה היא יזם הפרויקט ביישוב וההערכה היא כי מדובר ברווח שנתי של 90-45 אלף ש"ח לשנה לאחר החזר ההלוואה הראשונה. יש לציין כי בכפר יונה מיושמת תוכנית אב לשמירה על איכות הסביבה , כולל מחזור .

הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים