ככה זה התחיל
 

ככה זה התחיל

דרכו של הכפר מתחילה עם יונה פישר, יליד פולין שגדל בבלגיה והיה מתומכיו הנלהבים של ד"ר בנימין זאב הרצל. פישר נטל חלק פעיל בכמה קונגרסים ציוניים, והיה חבר הוועד הפועל הציוני ונשיא ציוני בלגיה

מפעל התעסוקה מע"ש כפר יונה זכה במקום ראשון

לאחרונה התקיימה תחרות מטעם משרד הרווחה בנושא "שונה ושווה" ולצורך העניין נדרשו המתמודדים לעצב כרזה בנושא. בארץ קיימים כ80- מפעלי תעסוקה דומים והפוסטר של מע"ש כפר יונה הגיע ל-11 הראשונים. ואמש  התקבלה הידיעה כי הוא זכה במקום הראשון.
מע"ש הוא מפעל תעסוקה שיקומי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים הפועל זה שנתיים בכפר יונה בשטח שהוקצה על ידי המועצה המקומית ומופעל על ידי עמותת "אלווין". במפעל מועסקים 22 עובדים מכפר יונה והסביבה במטרה להקנות לשוהים במקום הרגלי עבודה והתנהגות נורמטיביים על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה ולהכשירם לחיים עצמאיים. כיום, שלושה משתתפים כבר השיגו את היעד והם עובדים גם מחוץ למע"ש.
יצויין, כי הפוסטר עוצב על ידי שני משתקמים המועסקים במפעל בעזרת מנהלת מע"ש כפר יונה,. בפרויקט של עיצוב הפוסטר למדו מספר מועסקים להשתמש במצלמה.
מטרת עיצוב הפוסטר והפרויקט הינה לחדד את הידיעה כי אנשים עם מגבלות שכליות שיש להם נטייה אמנותית, בדומה לאנשים ללא מגבלה, יכולים להגיע להשגים ראויים בהנחייה מותאמת.
ביצירה של מע"ש כפר יונה רואים סקוטש במקום שרוך הנעלה, המבטא שימוש שונה עם תוצאה זהה. בנוסף הושמו דגש ומחשבה סביב העניין של המוטרוקיה העדינה של אנשים עם מגבלה שכלית.
הרעיון גובש ונהגה על ידי צוות מע"ש והממשתפים בפרויקט והוא מהווה חלק מתהליך השוזר בתוכו את הניסיון מהעבודה היומיות לצד המחשבה על שיפור ושינוי.
מע"ש כפר יונה פועל בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים בכפר יונה בראשות אלברט מור.
בתמונה: הפוסטר של מע"ש כפר יונה.
לפרטים נוספים : אלברט מור – 050-4048949 
הדפסשלח לחבר
© Daronet LTD.
דרונט בניית אתרים