דלג לתוכן

אנשי העיר – רפי עייש

פינתנו ״אנשי העיר״ מתחדשת ואנחנו מזמינים אתכם להכיר את רפי עייש:
"אני יליד 1952, עליתי ממרוקו בגיל 10, גדלתי בדימונה, בצבא שימשתי כקצין תותחנים וצלחתי בשלום את מלחמת יום הכיפורים ואת מלחמת שלום הגליל.
אני משמש כרכז קשישים בעיר שלנו מזה 12 שנה, ונמצא בקשר ישיר ורציף עם 135 בתי אב, שאני עורך להם פעולות חברתיות, מארגן להם טיולים ונופשים ומקיים מדי יום ביקורי בית. אני גם מבצע תיקונים קלים בביתם ודואג להביא להם ציוד מיד שרה בהתאם לצורך.
אני נותן מעצמי המון, יש האומרים שאני נותן יותר מדי, אבל אני אוהב את העבודה שלי. אני יודע שהקשישים אוהבים אותי וזקוקים לי ולכן מביא לעבודה הרבה מהניסיון שלי בתחום החינוך והתרבות.
תקופת הקורונה היא מאתגרת וקשה לקשישים, הם מפחדים להידבק ולהיות לבד. בגלל שאני עובד עם אוכלוסייה מבוגרת יש מקרים מלחיצים. היה לי מקרה שהגעתי לבקר קשיש, דפקתי על הדלת והוא לא ענה, גם לא לטלפון. הזעקתי את הפיקוח ובסוף התברר שהוא ישן חזק ולא שמע. היה לי גם מקרה של אישה ערירית שהבית שלה התחיל לעלות באש והיא סירבה לפתוח את הדלת עד ששכנעתי אותה לצאת. היא היתה בטראומה.
אני פונה לילדים של הקשישים ומבקש מהם לחבר אותם לקהילה. אנחנו כאן כדי לדאוג להם וזה מאפשר להם פעילות מתובלת בשקט נפשי. בנוסף, חשוב לי לבקש מכולנו כחברה להתייחס בכבוד ובסובלנות לקשישים.
אני מאחל לכפר יונה שתמשיך להתפתח, לגדל נוער למופת ולתת חינוך ערכי לתלמידים.״
מעוניינים להשתתף בפינתנו? שלחו לנו הודעה פרטית או מייל doveret@kfar-yona.org.il וניצור אתכם קשר