חגיגות הסיגד בכפר יונה

קהילת יוצאי אתיופיה בכפר יונה, חגגו את חג הסיגד בטקס מרשים וחגיגי, שהתקיים בהיכל התרבות בעיר

 

 אמש הגיעו תושבי כפר יונה, לחגוג עם יוצאי קהילת אתיופיה   בעיר,  את חגיגת הסיגד המרכזית, שהתקיימה במרכז   הקהילתי. הקהל הרב שהגיע לאירוע, נהנה מדוכני אוכל מסורתיים   כמו למשל האינג'רה והפיתות, שהיו ערוכים על שולחנות בכניסה   למרכז הקהילתי, וממוזיקה אותנטית שהמחישו   למשתתפים את מסורת החג והמטבח המיוחד של הקהילה   האתיופית. כמו כן, היה מרגש לשמוע את סיפורי העלייה לארץ   הקודש והאהבה המיוחדת של יהודי אתיופיה לציון. 

כמידי שנה, עיריית כפר יונה, באמצעות אגף לשירותים חברתיים, מסייעת לבני הקהילה האתיופית, תושבי העיר, ומקצה עבורם אוטובוסים, שיסיעו אותם לטקס הממלכתי שנערך בארמון הנציב בירושלים.

חגיגות הסיגד בכפר יונה, הפכו בשנים האחרונות לאירוע קהילתי ולמסורת עירונית, שכל תושבי העיר חוגגים עם בני קהילת יוצאי אתיופיה בעיר. במערכת החינוך בכפר יונה, התקיימו שיעורי חברה בנושא חג הסיגד ומנהגי הקהילה, כמו גם בצהרונים ובפשושים במרכז הקהילתי – כל זאת כדי לחבר את הדור הצעיר לסיפורי העלייה המרגשים ולמשמעות של אהבת הארץ והמולדת של יהודי אתיופיה.

 

תודה לעוסקים במלאכה, על ערב מוצלח ומרגש: לאגף לשרותים חברתיים בעיריית כפר יונה, למרכז הקהילתי, למחלקת הנוער, לבני הנוער ולתושבים שבאו ונהנו מערב מהנה ומעורר השראה.