כביש 562: עוקף כפר יונה נפתח לתנועה

כביש 562 עוקף כפר יונה מזרח נפתח לתנועה!

הבוקר (יום ג) התקיים טקס פתיחת כביש 562 במעמד שר התחבורה ישראל כץ, מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ, ראש העיר כפר יונה אפי דרעי וראשי המועצות הסמוכות אמיר ריטוב וטל גורקי.

שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ: "אני נרגש לפתוח היום את כביש 562 כחלק ממהפכת רישות וחיבור הארץ אותה אני מוביל קרוב לעשור. כביש זה הוא מרכיב אחד בתןך ההשקעה האדירה של משרד התחבורה בכפר יונה וסביבתה, שחלקיה הגדולים עוד לפנינו- פרויקט 'עוקף כפר יונה', הקמת נתיב תחבורה ציבורית על כביש 57 ומחלף השרון שיחליף את צומת בית-ליד"

בנוסף לפתיחת כביש 562, מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, סקר בפני הנוכחים את הפרויקטים הנוספים לפיתוח תשתיות תחבורה לכפר יונה, הנמצאים בשלבי תכנון וביצוע של עובדי החברה בימים אלה:

  • כבר בחודש הבא (נובמבר) יתחילו בעבודות הנת"צ ופיתוח כביש 57 מכפר יונה ועד נתניה כולל מיחלוף חמשת המחלפים מינוב ועד א.ת נתניה
  • ביטול צומת בית ליד תועתק צפונה, כביש 57 יהפוך לכביש פנימי של כפר יונה, ולאורכו יוקם מרכז עירוני חדש שיכלול מסחר ותעסוקה, מתחמי מגורים וגנים ציבוריים.
  • הפרוייקטים שכבר בתחילת 2019 בקידום זמינות, יהיו בביצוע בתחילת 2020.

 מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, ניסים פרץ: "חשוב לציין כי מדובר בלוחות    זמנים מיידים במונחים הנדסיים. עלות ההשקעה בפרויקט נאמדת בכמעל      ל-2 מיליארד ש"ח וזה בהחלט המקום להודות לראש העיר דרעי על שפקד את משרד התחבורה ונתיבי ישראל, עשרות פעמים כדי לקדם  תכנית אלו, כולל את כביש 562".