כפר יונה: די לאלימות ולרצח נשים בארץ!

כפר יונה אומרת די לאלימות ולרצח נשים בארץ!

בעקבות רצף מקרי הרצח של נשים בארץ בעת האחרונה, יצאו תלמידי בית הספר "איש שלום" בכפר יונה, יחד עם ראש העיר ועובדי עיריית כפר יונה, המרכז הקהילתי ועיר ללא אלימות, להפגנת הזדהות שהתקיימה ברחבת המתנ"ס בעיר

ההפגנה התקיימה במקביל להפגנות נוספות שהתקיימו במוקדים נוספים ברחבי הארץ כנגד אלימות ורצח נשים בישראל, ונפתחה בדקת דומייה של המשתתפים לזכרן של הנרצחות בידי בעליהן בשנה האחרונה.

מי שיזמו את הרעיון לקיים את ההפגנה בכל בארץ הן השחקנית יעל אבקסיס, כתבת "ידיעות אחרונות" ענת לב־אדלר, והמומחית לאלימות במשפחה רונית לב־ארי – שלוש נשים שפעילות מזה שנים רבות במאבק באלימות נגד נשים.

בכפר יונה, תלמידי בית הספר איש שלום נשאו שלטים עם הכתובים: "דמנו לא הפקר", "מי תהיה הבאה בתור", "דם אחיותיי אינו הפקר" ועוד, וקראו לממשלת ישראל ולרשויות החוק, להגביר את הענישה, האכיפה וההגנה לנשים הטוענות לפגיעה בביטחונם האישי על ידי בן זוגן או בני משפחתן, במטרה להעלות את המודעות של התושבים והציבור כולו לתופעת רצח נשים ואלימות במשפחה.

דפנה אבן-ליכוב, יועצת ראש העיר למעמד האישה ומנהלת בתי הספר באגף החינוך של עיריית כפר יונה: "הנתונים פשוט מזעזעים! מתחילת השנה מעל ל- 20 מקרי רצח של נשים בידי בעליהן. עיריית כפר יונה אינה מחכה לרצח הבא ופועלת לאורך כל השנה לקידום תוכניות הסברתיות בתוך בתי הספר ולעובדי העירייה, במטרה להעלות לסדר היום את תופעת האלימות כלפי נשים ולהגביר את המודעות לנושא חשוב זה. צריך לזכור כי תופעת זו אינה שייכת רק לנשים, אלא לחברה כולה וצריכה להדאיג אותנו – נשים וגברים כאחד".