כפר יונה בזירה הבינלאומית

ראש עיריית כפר יונה שושי כחלון כידור השתתפה במשלחת לימוד רשמית לסין מטעם המרכז לשלטון מקומי בייג'ינג ובשנגחאי.

משלחת לסין

את המשלחת, בהזמנת ובמימון מלא של ארגון הידידות של סין עם המדינות הזרות (הגוף המקביל למרכז לשלטון מקומי בישראל ) הובילו יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס והועדה לקשרי חוץ של השלטון המקומי.

מטרת המשלחת לקדם למידת עמיתים ושיתופי פעולה בין השלטון המקומי הסיני לרשויות המקומיות הישראליות וחיזוק הקשר בין הערים וראשיהן. המשלחת, בה נטלו חלק 12 ראשי רשויות מכל רחבי הארץ, נועדה בין היתר, לטפח את הקשר בין העמים – הישראלי והסיני, להחליף ידע, להיחשף למודלים עירוניים, לקדם שיתופי פעולה בין ערים (ברית ערים תאומות) וכן לחזק את היחסים שבין המרכז לשלטון מקומי וה – CPAAFC (הארגון המקביל למש"מ).

ביקור בסין

הביקור כלל מפגש רשמי ראשון במרכז החדשנות והיזמות ישראל-סין בשנגחאי, שם פגשה ראש העירייה נבחרי ציבור וגורמי מקצוע והתרשמה מהשקעה האדירה של הסינים בחדשנות הישראלית כחלק מרובע חדשנות בינלאומי חדש הממוקם בשנחאי הכולל חממות טכנולוגיות, חברות ייעוץ, חברות טכנולוגיה בינלאומיות, מוסדות מחקר, מגורים וקיימות. ישראל הקטנה מככבת במרכז הזה . כמעצמת חדשנות מרגשת בלא שום קשר לגודלה היחסי בעולם.

בנוסף קיימה ראש העירייה שושי כחלון כידור פגישות במשרד החינוך עם יו"ר ועדת החינוך של העיר של בייג'ינג המעניקה שירותי חינוך ל 24 מיליון תושבים והחליפה עימו תובנות על אתגרי החינוך העירוני.

ראש העיריה סיכמה את הביקור וציינה :"אני מאמינה בקיומם של קשרים ויחסים חוצי מדינות ויבשות ויודעת שיש בהם כדי לתרום את תרומתם למיצובה של כפר יונה ועתיד תלמידיה, וודאי בעידן הגלובלי בו אנו חיים".