כפר יונה מובילה בגיוס בנים ובנות לצה"ל

נתוני גיוס לצה"ל: כפר יונה אחת מ-5 הערים המובילות בישראל בגיוס בנים (87%) ובמקום השלישי בקצונה לנשים (12.5%)

 

בשבוע שעבר פרסם צה"ל את נתונים מעודכנים של שיעורי הגיוס וקצונה מרשויות בכל רחבי הארץ. הנתונים מתייחסים לשנתון של ילידי 1997, שהתגייסו בשנת 2015 ומשתחררים השנה. המיקום הסופי ברשימה נקבע על ידי שקלול שיעור הגיוס, שיעור המיצוי לקצונה ושיעור אופי השירות בקרב נשים וגברים.

בטבלת שיעור הגיוס הכללי לגברים ניצבת כפר יונה באחת מחמש הערים המובילות בישראל עם שיעור גיוס של 87%. בטבלת הגיוס לנשים ממוקמת כפר יונה במקום ה-12 עם 77% גיוס ו-12.5% מיצוי לקצונה – מה שמציב אותה במקום השלישי בשיעור הקצונה לנשים. 

ראש העיר, שושי כחלון כידור: "אני מצדיעה מכל הלב לכל אחת ואחד ממתגייסי שנת 2015 על שעורי הגיוס הגבוהים במיוחד לגברים ולנשים, על אופי השירות והתפקידים המשמעותיים שהם בחרו לקחת על עצמם ועל דירוגה הגבוה של העיר בשיעור הקצונה לנשים ובנתוני הגיוס בקרב גברים ונשים.  אני מודה לכם ומעריכה אתכם על שבחרתם למקסם את הפוטנציאל הגלום בכם גם במסגרת השירות בצה"ל.  תודה למערכת החינוך העירונית – הפורמאלית והבלתי פורמאלית,  המהווים יחד מעטפת שלמה לחינוך לערכים, מנהיגות, תרומה לקהילה וגיוס לשירות משמעותי לצה"ל. אני מאחלת לכולכם שחרור קל ונעים והמשך דרך צלחה. זכרו, העיר כולה עומדת עבורכם ובשבילכם כדי שתוכלו להמשיך ולהפיץ את האור והחלומות שלכם"