דלג לתוכן

מתחברים לקהילה

אמש 9.6.20, התקיים טקס סיום קורס מנהיגות לקהילה האתיופית. בהובלת האגף לשירותים חברתיים של עיריית כפר יונה והרשות לביטחון קהילתי.

מתחברי לקהילת האתיופים

מטרת הקורס היתה הכשרת מובילי דעה מקהילת יוצאי אתיופיה, אשר יסייעו לרשות ולתושבי העיר להתמודד טוב יותר ובאופן ממוקד ומהיר עם אתגרי השעה על מנת לתת מענה לצורכי הפרט והקהילה האתיופית.
עו"ס נורית ברקן, המלווה את קהילת יוצאי אתיופיה כבר למעלה מ-25. שנה ציינה:
"אנחנו נמצאים במעמד מאוד מרגש שהוא נקודת ציון ופרק חדש בתולדות הקהילה בכפר יונה. באופן אישי כמי שמלווה את הקהילה הרבה שנים אני רואה את סיום קורס המנהיגות כהתחלה ופתיחה של של עידן חדש.יש לי אמונה רבה בכוח וביכולות של אנשי הקהילה ומכאן נצפה אל העתיד".

מפגש עם הקהילה האתיופית

בוגרות התוכנית קנובש טללה תגאייה ודנה שומייה נשאו דברים בשם כלל הקהילה: "בזכות הקורס, למדנו לחדד יותר מה היינו רוצים לשפר ולשנות, מהי הנקודה שבוערת בנו כתושבי כפר יונה ויוצאי אתיופיה בפרט, למדנו כיצד לקחת אחריות אישית ולקדם דברים למען הרווחה הכללית של כולנו, אנו שמחים שניתנה לנו ההזדמנות להביע את עצמנו, ליזום ולשאוף. תודה לעירייה שפתחה לנו דלת לעשייה".
ראש העירייה, שושי כחלון כידור הודתה לעוסקים במלאכה והוסיפה: "עברתם תהליך מאוד משמעותי
והפכתם להיות המנהיגים של הקהילה. אתם פתחתם לעצמכם את הדלת ואנחנו נעזור לכם להצליח".
עוד השתתפו בערב הסיום מנכ"ל העירייה, ששי מגידו, אלברט מור, מנהל האגף לשירותים חברתיים וויקי גלם מנהל הרשות לבטחון קהילתי וחן קאופמן רכזת קהילה.