דלג לתוכן

יחידות העירייה

אגף לשירותים חברתיים בעירית כפר יונה, שוקד על פיתוח שירותים בקהילה ומענים לתושבים על רצף גילאים מגיל ינקות ועד גיל הזהב ובכלל. מטרת האגף לשירותים חברתיים, לסייע לאנשים ולמשפחות במצבי משבר שונים, שימוש בגישות טיפוליות לזיהוי דרכי התמודדות, הדרכה ומידע על מערכות תמיכה עפ"י צרכים ובעיות, שימוש במשאבים ושירותים בקהילה ובניית תכנית התערבות מכוונת תוצאות.

עובדי האגף פועלים ליישום טכניקות טיפוליות עדכניות ומתן מענים הולמים והטיפול בלקוחות מתבצע תוך רגישות גבוהה, שמירה על כבוד האדם עפ"י כללי האתיקה המקצועית. השירות לתושבים מושתת על שלושת ההדגשים העירוניים: שירות, קהילתיות ומצוינות. תוך שיתוף פעולה עם אגפי העיריה ואיגום משאבים עם מחלקות רווחה ביישובי בשרון.

כל פנייה של תושב לאגף לשירותים חברתיים בכפר יונה תתבצע על פי חוק ותקנות משרד הרווחה. הפנייה תתבצע בכתב ותלווה במסמכים שידרשו, כמו אישורי הכנסה, צילום תעודת זהות, מסמכים רפואיים ומסמכים רלוונטיים אחרים. עזרה חומרית – כרוכה בהשתתפות הפונה על פי מבחן זכאות.

עבודתו ותפקידו של העו"ס באגף:

העובדים הסוציאליים הם אנשי מקצוע מיומנים אשר הוכשרו להעניק טיפול, על פי התמחויות, מיומנויות ושיטות המקובלות במקצוע העבודה הסוציאלית והשירותים החברתיים. עיסוקו של העו"ס מתמקד בטיפול פרטני, סיוע בהגדרת הבעיה לטיפול, זיהוי דרכי התמודדות, הדרכה ומתן מידע לגבי מערכות תמיכה קיימות ושימוש במשאבים קיימים בקהילה.

במסגרת תפקידו, על העו"ס לקיים ביקורי בית לפי הצורך, לקיים קשר עם מוסדות חינוך, ארגונים טיפוליים ושירותים רלוונטיים בקהילה ומחוצה לה במטרה לקדם פתרון בעיות של הלקוחות. מתפקידו של העו"ס לייצג את צרכיהם המשותפים של הפונים בפני הממונים כדי לקדם פיתוח מענים הולמים על ידי קובעי המדיניות.

שרותי האגף:

אגף הרווחה שוקד לפתח שירותי תמיכה מקצועיים כדי לאפשר מתן טיפול נגיש ומקצועי ביחידות המתמחות על פי נושאים כפי שמתואר בקישורים הבאים:

 

מרחב לקידום תעסוקה:

האגף לש"ח- להוסיף נושא של טיפול בצעירים/ ליווי תעסוקתי והכשרה מקצועית לצעירים)

תכנית 'מרחב לקידום תעסוקה' מופעלת בכפר יונה משנת 2018.

התכנית פועלת לסייע בליווי ובתמיכה בתהליך של הכנה לתעסוקה, השמה בעבודה וסיוע בהשתלבות בלימודים/ הכשרה מקצועית.

למי מיועדת התוכנית:

 • צעירים/ות בגילאי 25 -18 (כולל)
 • רווקים/ות ללא ילדים
 • לאחר שירות צבאי/לאומי, או שבעלי פטור משירות
 • צעירים/ות המעוניינים לעשות שינוי, ללמוד מקצוע, להשתלב בלימודים אקדמאים, למצוא עבודה יציבה וזקוקים לסיוע כדי לעשות זאת.


משך התכנית: החל משלושה חודשים ועד שנה.

התכנית נבנית בהתאמה אישית לכל צעיר/ה וכוללת:

 • הכנה לעולם העבודה- כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, הכרות עם שוק העבודה בישראל
 • בחירת תחום לימודים- רכישת מקצוע, הכשרה מקצועית, לימודי תעודה או תואר אקדמי.
 • מלגות ומימון הלימודים- מלגות וסיוע ייחודיים לתכנית התעסוקה וגם מלגות כלל ארציות.
 • סיוע ותמיכה כלכלית ואישית.
 • סדנאות חווייתיות וסדנאות למיומנויות בשוק העבודה.

 

המטרות שלנו

 • לסייע לך להתקדם בדרך שאת/ה רוצה!
 • לסייע לך לממש את הפוטנציאל שבך!
 • לתמוך ולסייע ביצירת עתיד מקצועי ואישי!

 

עד כה, השתתפו בתכנית למעלה מ-50 צעירים/ות תושבי/ות כפר יונה, שכיום עובדים, לומדים ומפתחים קריירה תעסוקתית.

 

מוזמנים/ות ליצור עימנו קשר:

שרון טלאור- עובדת סוציאלית ומרכזת תכנית התעסוקה

טלפון: 09-8971106, 09-8971154

מייל: sharonta@kfar-yona.org.il

 


 

Code   בוטקאמפ

תכנית הכשרה מקצועית ואקדמית לתכנות, המהווה הזדמנות חד פעמית עבור צעירים וצעירות שאפתנים, בעלי פוטנציאל גבוה ומוטיבציה להצליח, מאוכלוסיות מגוונות ומהפריפריה הגיאו-חברתית של ישראל,  להשתלב ולבצע קפיצת מדרגה לעולם ההייטק והפיתוח.

התוכנית פועלת בשיתוף פעולה עם המרכז הבינתחומי הרצליה, כמוסד אקדמי מוביל בתחומו ועם חברת אקספריס תוכנה, המתמחה בהכשרות והשמות בהייטק.

לאחר שני מחזורים מוצלחים במיוחד, זכייה בפרסים מגוגל העולמית ועם למעלה מ- 90% השמה בחברות מובילות במשק של בוגרינו המוצלחים, אנו פותחים את המחזור השלישי.

כעת, עם פתיחת ההרשמה, מטרתנו היא להגיע אליכם, צעירות וצעירים עם פוטנציאל לצלוח את התכנית, שתזכו להזדמנות לפתח עתיד חדש בחייכם.

פרטים חשובים:

- ההרשמה פתוחה בין התאריכים 1.11.20-21.11.21. לינק להרשמה: לחצו כאן

- לפרטים נוספים: www.wecode.org.il 

-המועמדים מוזמנים לפנות למייל הכללי של התכנית: info@wecode.org.il

 

טלפון נייד אימייל
אורלי נתיב 
חיה ישראל 
חגית שלום