ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

אלפים מתושבי כפר יונה התייחדו הערב עם זכר הנופלים, בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תשע"ט, שהתקיים ברחבת האנטרדה לזכר הנופלים. הטקס נפתח בצפירה שנמשכה כדקה לזכרם של 23,741 הנופלים במלחמות ובמבצעים מאז קום המדינה ובהורדת דגל הלאום לחצי התורן.

יום הזכרון

ראש העירייה שושי כחלון-כידור פתחה את נאומה בפנייה למשפחות השכולות ואמרה:" הערב, בערב זה ממש ליבו של עם ישראל כולו הולם יחד אתכם , מחבק אתכם ועננה של עצב עוטפת אותו. עננה הנושאת עימה את דמותם של הלוחמים והלוחמות שנפלו במערכות ישראל ופעולות האיבה, אלה ואלו שלא השתתפו בשמחת הלידה, לא החזיקו ביד הקטנה ההולכת לבית הספר, ולא ראו והשתתפו בגידול הילדים. עוד מהדהדת באוזנינו הצפירה ובאחת מפלחת את השקט והדומיה, יש בה, יום אחד בשנה, כדי לסלק כל מחלוקת, לפורר כל חומה ולפתוח לרגע אחד של חסד וקשב את הלב לכאבם של כל האמהות והאבות, האחים והאחיות, האלמנות והיתומים – משפחת השכול."
רב העיר הרב שויצה ציטט פרק מספר תהילים, נציגת המשפחות השכולות לאה מחבובי נשאה דברים, משה ארזי קרא קדיש והנער טל אבן ארי הדליק את אבוקת הזיכרון. מנחה הטקס מנחם דואני ריגש בקריאתו והזמרת ליה ולהקת
הנוער שלג בשרב הפליאו בשירתם.
תן שנהיה ראויים להם !