דלג לתוכן

רשות מצטיינת בתקופת הקרונה

"כפר יונה סמל ומודל לרשות מצטיינת בתקופת הקרונה"
דברים אלה נאמרו על ידי מפקד מחוז דן בפיקוד העורף,אל"מ אריאל בליץ במהלך פגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בעיריית כפר יונה לצורך מעקב וסיכום עתי של האופן בו ניהלה והתנהלה העירייה עם משבר הקורונה.

ישיבת ביטחון

מפיקוד העורף השתתפו בפגישה גם מפקד נפת השרון וקצין האוכלוסיה, שעד למועד הפגישה ובמהלך החודשיים הראשונים של ההתמודדות עם המשבר שימש כמפקד יחידת הקישור לעירייה. בנוסף לאלה השתתפו במפגש גם סגן ראש העירייה וממלא מקומה, שי רומנו, מנכ"ל העירייה, ששי מגידו והממונה על הבטחון והחירום בעירייה, ירון חוכימא.
בפגישה הוצגה תמונת המצב על האופן בו התנהלה וניהלה העירייה את המשבר בדגש הממשקים עם פקע"ר. כדי כך ציין מפקד המחוז: ״המערכה לא הסתיימה, הנגיף עדיין כאן. על אף החזרה המדורגת לשגרה, אנו חיים ״בנוכחות הקורונה״. יש לזכור זאת וכן להיערך בהתאם. זאת ועוד הוסיף בליץ: "ניכר במהלך תקופה זו כי האופן בו התנהלה העירייה מהווה מודל וסמל לרשות מצטיינת. אני מלא הערכה לראש העירייה, שושי כחלון כידור וצוותי העירייה על המוכנות וההתמודדות עם המשבר ".

ראש העירייה הודתה למפקד המחוז על דברי השבח והביעה את הערכתה על שיתוף הפעולה שהעירייה זכתה לו מצד יחידת הקישור וכן את התגייסות החיילים בחלוקת המזון לאוכלוסייה המבוגרת.
לקראת סיום הפגישה סוכם בין השניים כי נכון יהיה, לצורך קידום פרויקט מרכז ההפעלה בחירום, לתאם מחדש מועד לביקור מפקד העורף בעיר וכך יעשה.