״גשר מיתרי הלב״

מיזם מוסיקלי חדש המחבר בין ילדי הערים קלנסווה וכפר-יונה מעודד ומטפח מצוינות מוסיקלית רב תרבותית.

מיזם מוסיקלי חדש

מדובר בתכנית לימודים רב שנתית שמתחילה מהגיל הרך ועד הכניסה למוסד להשכלה גבוהה בתחום המוסיקה ואחרים. תכנית הלימודים כוללת לימוד מעשי של נגינה בכלים השונים, העשרה מוסיקלית בתחום התיאורטי, מפגשי חשיפה למאפיינים של התרבות השכנה ויישום שיתופי פעולה באמצעות הרכבת אנסמבלים שונים. כיום, בשתי הערים פועלים קונסרבטוריונים שבאפשרותם ליישם את החזון. מנהלי הקונסרבטוריונים הללו: ג'וזף עודה, חבר הסגל הפדגוגי באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים והמנצח מרק וולוך בטוחים ביכולת להגשים את החזון ולהצמיח דור של מצויינות מוסיקלית בשתי הערים. "דור זה יהווה את "גשר מיתרי הלב" שיחבר בין כולנו" הם מציינים.
מארק וולוך מנהל קונסרבטוריון כפר יונה מוסיף: כל אדם בהיותו אדם הוא אומן. להיות אומן זאת דרך חיים שכורכת בתוכה רגישות ואחריות לאחר ולסביבה, לדעת לזהות הזדמנויות ולייצר קשרים גם כשזה נראה בלתי אפשרי. כשמתבוננים על העולם מנקודת מבט זו, אפשר להניח שניתן להצמיח דור חדש של אנשים, דור נטול סטיגמות וסטריאוטיפים, דור רגיש ואחראי שרואה כל אדם בפני עצמו ופניו לשגשוג והבנה הדדית. זאת באמצעות פיתוח שיח רב תרבותי בין אוכלוסיות, על ידי לימוד "שפה" אוניברסלית המטשטשת את החומות ומפתחת כלים חברתיים.

מיזם מוסיקלי חדש
ראש העירייה שושי כחלון כידור – נתנה את ברכתה למיזם והוסיפה: אני מאמינה בכל ליבי במוסיקה כשפה אוניברסלית ובהיותה דרך מצויינת לחבר בין אנשים, תרבויות ומקומות.
בין יתר מטרות התוכנית יעסקו גם בפיתוח מנהיגות אמנותית שתשפיע על השיח הרב תרבותי מתן סיוע לתלמידים בעלי זיקה וכישרון מוסיקלי באמצעות מלגות. קירוב ובניית קהלים משותפים לצריכת תרבות בקרב אוכלוסיית האזור. טיפוח וקידום צוותי ההוראה בשני המוסדות הקיימים וגיוס כוח הוראה נוסף בעלי מוניטין בינלאומי מהסגל האקדמי.
אירוע השיא של התוכנית יערך בקונצרט חגיגי במרכז הקהילתי בכפר יונה ביום ה' 13.6 בשעה 19:00 במעמד שני ראשי הערים הגב' שושי כחלון כידור ראש עיריית כפר יונה וראש עיריית קלנסווה מר עבד אלבאסיט סלאמה.
הכניסה חופשית

מיזם מוסיקלי חדש