דלג לתוכן

מידע: מחלת הכלבת

התפרצות מחלת הכלבת בישראל

תושבות ותושבים יקרים,

מדי כמה שנים, אנו חוזים בהתפרצות מחלת הכלבת , המגיעה אלינו לרוב משכנותינו בצפון. בחודשים האחרונים מתפתחת התפרצות שכזו אל מרחב העמקים ואף דרומה יותר. עד לימים אלו, נספרו למעלה מ- 60 מקרים בשנה זו. מחלת הכלבת היא מחלה מוחית ללא כל אפשרות ריפוי, כל החולה בה צפוי למות. עיריית כפר יונה מתייחסת בכובד ראש לתופעת הכלבת ופועלת באופן סדור ובשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים האחראים למניעת מחלת הכלבת באזור.

מה עושים ואיך מתגוננים בפני מחלת הכלבת?

  • חיסון שנתי של כל הכלבים בזריקה – החוק מחייב חיסון שנתי נגד כלבת של כלבי הבית (מגיל 3 חודשים), כולל הוצאת רישיון להחזקתם מהרשות המקומית.
  • מומלץ לחסן גם את החתולים – שחשופים למחלה באותה מידה כמו הכלבים.
  • להשגיח על הכלבים בזמן טיול ושהייה בחוץ –  "אחוזים ברצועה הנתונה בידי אדם המסוגל לשלוט בהם", כך לשון החוק, וזאת על מנת למנוע מפגשים עם חיות בר או כלבים אחרים שרמת חיסונם אינה ידועה.
  • אם ראיתם תנים או שועלים באזור, צרו קשר עם פקח רשות הטבע והגנים באזורנו : אוהד מס, בטלפון נייד : 050-5074496.
  • בכל מקרה של נשיכה ו/או שריטה של בע"ח, על הנפגע לבצע ניקוי וחיטוי של הפצע, ולהגיע מידית ללשכת הבריאות המחוזית ברחוב ויצמן 23 בנתניה, טלפון מס': 09-8300111

שימו לב!!! במידה ומתגלה המחלה באזור, מורה משרד החקלאות להמית את כל בעלי החיים הלא מחוסנים או להכניסם לתחנת הסגר לכלבת למשך 6 חודשים על חשבון בעליהם.