מכפר חקלאי ללב הירוק של השרון - ב-90 השנים שחלפו, שינה את פניו הכפר הירוק שמוקף בפרדסי הדרים והפך בשנת 2014 לעיר ואם בישראל. עד היום, השטחים הפתוחים מהווים 70% משטחה המוניציפלי של כפר יונה והיא שומרת על אופייה הכפרי ומהווה לב ירוק ופועם באזור השרון.

כפר יונה של שנות ה-2000 היא עיר מבוקשת ונחשקת, המציעה איכות חיים גבוהה ונהנית מהגירה חיובית מבין הגבוהות בארץ. על אף הצמיחה המהירה, מצליחה כפר יונה לשמור על המרקם החברתי ולהעניק חיי קהילה עשירים, לצד פיתוח המתמשך.

בשנים הבאות ישתנו פניה של העיר כפר יונה והיא תתפתח בהיבטי מסחר ותעסוקה, חינוך, תרבות ופנאי. על פי התוכנית, יתווספו לעיר 3.1 מיליון מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה, לצד מקומות בילוי ופנאי. התוכנית כוללת בין היתר, תוספת של כ-14 אלף יחידות דיור, שיחד עם השכונות החדשות יביאו את היקף גידול אוכלוסיית היישוב בעיר לכ-90 אלף תושבים עד שנת 2040. בנוסף יוקם אזור תעשייה, בסמיכות לכביש 4 ,אשר ישען על מערך תחבורה ציבורית ויסייע ביצירת מקומות עבודה חדשים עבור תושבי העיר.

כמו כן, יוקם פארק עירוני בשטח פתוח בהיקף של 360 דונם במערב היישוב, אשר ישמש וכמעבר אקולוגי טבעי, שיתחבר לשטחים החקלאיים הגובלים מצפון ומדרום.

מבחינה תחבורתית, רחוב העצמאות על כביש 57, יהפוך לציר מרכזי ביישוב ולאורכו יפותחו מתחמי עירוב שימושים לתעסוקה, מסחר ומגורים. במתחמי מגורים אלו, יינתן מענה לצרכים של מגוון אוכלוסיות, לרבות זוגות צעירים, באמצעות תמהיל דירות הכולל גם דירות קטנות וכ- 500 יחידות לדיור מוגן במזרח העיר. כמו כן, מתווה מערך התנועה כולל הקמת שבילי

אופניים המתחברים לנחל אלכסנדר, דרכים חדשות שיחברו בין האזורים הוותיקים של העיר לחדשים, ציר הסעת המונים על רחוב העצמאות, שבילי הליכה, מסופי תחבורה ציבורית ומרכז תחבורה עתירת נוסעים (מתח"מ מחלף השרון) בצמוד לכביש 4 ,הכולל גם חניון לילה לכלי רכב.