דלג לתוכן

מחלקות נוער וצעירים

מנהלת מחלקת נוער: נטע בן סימון
מרכז הנוער: רח' הירדן (ליד מספר 19)
טלפון: 09-8985111
דוא"לnoar@kfaryon.matnasim.co.il

מנהלת מחלקת צעירים: אורית חזון
דוא"ל: tzeirim.ky@gmail.com

מחלקות צעירים ונוער פועלות תחת עיריית כפר יונה, ותפקידן לתכלל, לאגם משאבים ולייצר מרחבי פעילות ומענים לצעירים ולנוער בכפר יונה. .

 

מלגות

הרשמה לקבלת מלגות לשנה"ל תשפ"ג
תבחינים וקריטריונים לקבלת מלגות לשנה"ל תשפ"ג

 

מועצת תלמידים ונוער 

למידע נוסף וצפייה בתקנון לחצו כאן

 

תנועות הנוער בכפר יונה : 

תנועות הנוער וקבוצות עניין, חוות צמיחה משמעותית ובעיקר חיבור בין התנועות נעשה מתוך חשיבה עירונית ארוכת טווח לחיזוק תחושת השייכות והמעורבות הקהילתית של הנוער ברשות.

  • תנועות הצופים – מונה כ900- חניכים ומלבד היותה התנועה הגדולה ברשות, הצופים כל שנה מרחיבים ויוצרים מעורבות בכלל המסגרות ומתגייסת רבות לשילוב עוד ועוד חניכים מקהילות שונות ומגוונות כחניכים בעלי צרכים מיוחדים ומעוטי יכולת.
  • בני עקיבא – ממשיכה שנה שנייה עם אותה קומונרית (רכזת), הדבר מאפשר "זיכרון ארגוני" אשר לא היה וכן חיבור חזק יותר למדריכים ולחניכים. בני עקיבא הכפילה השנה את כמות חניכיה ועומדת על כ70 חניכים והיד עוד נטויה.
  • הנוער העובד והלומד החלו השנה את כניסת לכפר יונה. השאיפה כי כניסת תייצר תחרות בריאה ותעורר את מעורבת בני הנוער להצטרף לתנועות.
  • תנועת תרבות – תחל השנה מסגרת עבודה חדשה הכוללת 4 רכזים בשנת שירות, המטרה להרחיב את המסגרת ההתנדבותית בתחומי האומנות והאומנויות.
  • המד"צים– מתרחבים השנה ועיקר הדגש השנה היא על מיצוב המסגרת ההדרכתית ואיתור בני נוער המעוניינם להתנדב ולהדריך אך אינם נמצאים במסגרות התנועתיות.
  • מועצת הנוער העירונית בכפר יונה – מכילה את כלל הקבוצות ומטרתה לייצר חיבור וייצוג דמוקרטי ושיוויוני של הנוער למול המערכת ומקבלי ההחלטות ברשות

 

פעילויות קיץ של מחלקת הנוער 

במהלך חופשת הקיץ בחודשים יולי אוגוסט מתקיימות שלל פעילויות יומיות במחלקת הנוער של עיריית כפר יונה. הפעילויות מתקיימות במרחבים שונים וכוללים בין היתר יציאות לאטרקציות שונות ברחבי הארץ. מאות בני נוער לוקחים חלק בפעילויות אלו אשר כוללים: ערבי קריוקי, הקרנת סרטים, משחקי שולחן, הופעות של להקות מקומיות, שחייה לילית, טורניר כדורגל, מסיבות ופעילויות שונות.

כל פעילויות הקיץ מתקיימות מתוך חשיבה וראייה כוללת של צוות מחלקת הנוער בעיריית כפר יונה ובני הנוער השותפים לה וכן נוער מהרשות ומועצת הנוער הרשותית, אשר יחד מטרתם הייתה להבנות פעילות שתוכל להכיל כמה שיותר בני נוער מקבוצות שונות ומתחומי עניין שונים, הפעילויות ברובם זוכים להיענות רבה ומגוונת של בני נוער, אשר פוקדעם מידי יום את המרכז ולוקחיםו חלק משלל הפעילויות שסיפק המחלקה וצוות המדריכים.

 

יציאות חיצוניות: סופרלנד, שחייה לילית ועוד

מטרת יציאות החוץ בראייה עירונית, הינה להוציא קצת את הנוער מכותלי כפר יונה ולספק להם חוויה לא שגרתית ומהנה. היציאות ללא ספק עוזרות למדריכים להכיר את הנוער ולהתחבר אליו יותר, כמו גן להוות מפגש חברתי לנוער במהלך החופשות.

לילות השחייה הלילית צלחו מאוד השנה. מאות בני נוער הגיעו לפעילות צוננת ופתוחה לכל מי שרק חפצה ליבו, הפעילות איפשרה לא רק לבעלי מנויים לבריכה להגיע לפעילות והמחיר המסובסד דרך העירייה במחלקת הנוער פתחה דלת לכל נער ונערה להשתתף.