תכנון נכון ומוקדם חוסך לכם זמן וכסף?

יזמים ובעלי עסקים שימו לב: בטרם פתיחת העסק או ביצוע התחייבות ארוכת טווח, כגון חתימת חוזה שכירות חשוב לבדוק מספר נושאים שיוכלו לחסוך לך זמן, כסף ומשאבים רבים. בעקבות הרפורמה ברישוי עסקים ורצון הרגולטור להקל את הליך הרישוי, התווספו מסלולי רישוי קלים ומהירים יותר, אולם המסלולים המיוחדים חלים על עסקים בהקמה בלבד, טרם פתיחה. בעל עסק אשר פתח עסק בטרם ניתן לו רישיון עסק, ייחל הליך רישוי במסלול הרגיל והארוך!

לצו החכם - מנוע חיפוש בתוספת לצו רישוי עסקים >>

על מנת לקבל רישיון לניהול עסק, ריכזנו עבורכם את כל הנושאים החשובים המומלצים שיש לבדוק לפני פתיחת העסק, בהם: השטח הנדרש לעסק, תכנון העסק, בדיקת היתר בנייה, האם קיימות מגבלות במקום לפי מדיניות עירונית או לפי תב"ע (תוכנית בניין עיר) ועוד.

שלבים ראשונים לבדיקה בטרם פתיחת העסק

  • שכירות - היערכות חוזית של בעל עסק שוכר מול בעל נכס משכיר. התאמת החוזה בהתאם למהות העסק ולאופיו של העסק וחשוב מכך להתייחס להיתכנות להוצאת רישיון עסק במקום.
  • שיפוץ העסק - דרישות רישוי עסקים עלולות להשפיע באופן משמעותי על ההתאמה הפיזית של המבנה לעסק. לכן, מומלץ לבצע שיפוץ בעסק, לאחר אישור התוכנית ועמידה בדרישות גורמי הרישוי.
  • נגישות - כל עסק חייב על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, להנגיש את בית העסק גם בשירות וגם במתו"ס. יובהר כי החל משנת 2023 ינקטו פעולות אכיפת כנגד עסקים לא נגישים. לאתר נציבות שוויון זכויות לבעלי מוגבלות >>

בנוסף לכל הבדיקות אנו מזמינים אותך להגיש בקשה לקבלת מידע מקדמי מרשות הרישוי – טופס בקשה לקבלת מידע מקדמי >>
בעסקי מזון ניתן להגיש בקשה לקבלת מידע מקדמי ממשרד הבריאות – קישור לטופס בקשה של משרד הבריאות >>